توضیحات کامل :

پاورپوینت بررسی قاطعیت در مدیریت در 33 اسلاید بسیار زیبا و قابل ویرایش آماده ارائه با اسلایدشو با فرمت pptx و رعایت تمامی استانداردهای زبان فارسی

 

 

فهرست مطالب

مقدمه

چگونگی بالا بردن قاطعیت در مدیریت

تکنیک های انتقال پیام ، همراه با قاطعیت در مدیریت

کارکردها

حقوق انسانی

زمان قاطعیت

نتیجه گیری

 

بخشی از متن

مقدمه

از قاطعیت در مدیریت بعنوان یکی از ابزارهای مهم یاد شده است و نوعی مهارت به شمار می رود. و دستیابی به آن نیاز به تمرین و ممارست دارد. و البته اعتماد به نفس مدیر در قاطعیت او نقش بسزایی دارد. هرگز یک مدیر با اعتماد به نفس پایین نمی تواند قاطعیت داشته باشد لذا داشتن اعتماد به نفس مدیران از الزامات قاطعیت است.

برای داشتن قاطعیت اول باید اعتماد به نفس بالایی داشته باشید. مدیران مطمئن می دانند که نظراتشان ارزشمند است و حاضرند آنها را محترمانه اظهار کنند. قاطعیت و اعتماد به نفس داشتن به این معنی نیست که هر چه می خواهید به دست آورید یا دیگران را وادارید با شما موافقت کنند.

قاطعیت و اعتماد به نفس داشتن  به معنی احترام به خود و دیگران است:

ارزش قائل شدن برای نظرات و تفکراتتان، درخواست آنچه می خواهید، گفتن آنچه می خواهید، انتظار داشتن اینکه نظرات شما محترم شمرده و بررسی شود، رفتار محکم در مورد شماست نه در مورد دیگران.

هدف قاطعیت این نیست که دیگران را مجبور کنید رفتار متفاوتی داشته باشد. بلکه شما باید مجبور شوید رفتار متفاوتی داشته باشید.

چگونگی بالا بردن قاطعیت در مدیریت

1.یکی از موارد مهم پافشاری است

پافشاری و سماجت لازمه قاطعیت میباشد. یك راهكار مناسب در این مواقع پافشاری قاطعانه است به این صورت كه بدون آنكه عصبانی شوید،برنجید و یا صدای خود را بلند كنید با خونسردی و صلابت مكررا در خواست خود را تكرار كنید. صرفنظر از شگردهایی كه افراد برای منصرف كردن شما بكار میبندند، تا اجابت تقاضاهای خود و دستیابی به آن محکم بایستید.

2.وضعیت بدنی و زبان بدن

این دو مولفه در برخورد قاطعانه شما با کارمندانتان بسیار مهم میباشند. زبان بدن شما میبایست مطمئن و توام با آرامش باشد. تماس چشمی مستقیم با مخاطب خود برقرار كنید اما خیره نشوید. حالت چهره شما بایستی با پیام ارسالی شما همخوانی و هماهنگی داشته باشد. لحن و آهنگ صدای شما نیز به همین ترتیب. هنگام صحبت كردن با کارمندانتان از تكان دادن بی مورد دستها و پاهای خود كه اضطراب، تردید، ترس و عدم اعتماد بنفس شما را آشكار میسازند جدا خودداری كنید. جدیت بایستی در چهره شما موج بزند.

3.لحن و آهنگ صدا

لحن و آهنگ صدای شما از اهمیت ویژه ای برخوردار است. لحن صدای شما بایستی خنثی بوده و بار احساسی نداشته باشد. قاطع، محكم و آرام صحبت كنید. لرزش صدا یك عامل منفی در برقراری ارتباط قاطعانه است. با صدای رسا و شمرده صحبت كنید. مكث ها را هنگام صحبت كردن حذف كنید. مانند ” اِ اِ..” و یا “اوم…”. با تردید و بلاتكلیفی صحبت نكنید .واژه های “نمیدانم..” و”فكر كنم…” را كمتر بكار برید.

4.در صورت نیاز به نه گفتن، قاطعانه و مصمم”نه” بگویید.

اگر مایل بودید توضیح مختصری از علت رد تقاضای خود بدهید، اما بیش از حد توجیه نكنید. توجیه كردن، بهانه تراشی و عذر خواهی بیش از حد و بی مورد از اقتدار شما میكاهد.

بمنظور دوری از اصرار کارمند و از سر خود باز کردن طرف مقابل، بیخودی لبخند نزنید و سر تكان ندهید و الکی